Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Myši

27. července 2012 v 20:59 |  Občas čtu
Autorem knihy je Gordon Reece.Narodil se roku1963 a vystudoval anglickou literaturu v Oxfordu. Thriller Myši je jeho prvním rozsáhlejším dílem a vzbudil velkou pozornost po celém světě.

Podnadpisem kdihy je : každému jednou dojde trpělivost.

Žánrově bychom mohli knihu zařadit mezi psychologický thriller. Hlavní postavou je šestnáctiletá Shelley a její matka. Shelley ve škole šikanují spolužačky a matka má problémy s manželem. To, že Shelley šikanují, o tom mlčí ale vše praskne ve chvíli, kdy se Shelley probudí v nemocnici, protože její spolužačky ji na školním záchodě zapálily vlasy. Proto se Shelley s matkou odstěhují na samotu do domu. Shelley má soukromé učitele, matka práci a vše probíhá celkem v pohodě, dokud se jednou v noci nedostane do domu neznámý, přiopilý a ozbrojený muž. Matku s Shelley svázal k židlím a šel se ,,porozhlédnou,, po domě. Bral cenné věci a mezi nimi i notebook, který měl být překvapením pro Shelley k narozenimám, až se ráno vzbudí. Když už chtěl odejít tak se Shelley nějakým způsobem podařilo odpoutat od židle, běžela do kuchyně a vzala nůž, který si muž omylem zapoměl na stole.

Nejraději bych psala dál, jak vše dopadlo ale to byste z knihy ztratili to nejlepší. Ten hrozně napínavý pocit, když si myslíte, že tohle bude už konec a že to nemůže dopadnout jinak, než si myslíte vy. Jenže čtete dál a nestačíte se divit, kolik si autor toho ještě nachystal. Kniha je napínavá od začátku, až do úplného konce. Tuto knihu si určitě někdy přečtu ještě jednou. A vám mohu doporučit jen jedno, přečtěte si ji také a nebudete litovat. Kniha má 260 stránek a já ji přečetla do tří dnů. Tuhle knihu nemůžete odložit rozečtenou.


27.7.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama