Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Co mi blog dal?

19. srpna 2012 v 11:27 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Co mi blog dal? Asi to vezmu jako úvahu a trochu se rozepíšu.
Nebudu rovnou začínat tím, jak jsem si blog založila, ale tím, jak jsem se vůbec dostala ke čtení. Myslím ke čtení takovému, kdy jsem začala číst celkem hodně a nové knihy mi jen přibývaly. Teď je mi 15 let a nové knihy mi už tak dva nebo tři roky celkem hojně přibývají. To jsem se do toho čtení opravdu pustila.
Co je na čtení tak zajímavého? Já si myslím, že knížka je jako film. Když čtu knihu já, tak si děj knihy v hlavě promítám jako film, pokud mě chápete. Jenže podle mě má kniha přece jen o něco víc. Při čtení si můžete vybrat jakékoliv místo a prostředí. Takové, kde se cítíte nejlépe. To přece s filmem-televizí nejde. Při čtení hodně dobré a napínavé knihy se do ní úplně ponořím a nevnímám nic kolem sebe, jen písmena před sebou a děj promítající se mi v hlavě jako film.
Potřebuju na čtení ticho a klid? Záleží mi na tom, jakou knihu čtu. Ale většinou se dokážu soustředit jen na knihu, vžiju se do příběhu a okolí vůbec vnímat nemusím. Ale pokud bych měla říct co je lepší, tak dávám přednost tichu a klidu. Když píšu nějaký článek nebo i slohovku ve škole a potřebuju se maxiálně soustředit a vymyslet co napsat, tak taky uvítám klid. I-když, abych pravdu řekla, tenhle článek píšu v kuchyni u zapnutého rádia a kolem mě vesele skotačí kocour Fanda. Snad tenhle článek bude za něco stát.
Tak teď bych se mohla pomalu dostat k tomuto blog.
Přoč jsem tento blog vůbec založila? Asi především kvůli sobě. Je to něco jako čtenářský deník ale na internetu. Někdy už třeba i trochu pozapomenu o čem nějaká kniha byla a takhle bych si to připoměla. A nebo si knihu přečtu znova. To taky z několika knihami udělám, abych zde mohla napsat obsah a já si děj knihy oživila. Takže asi tohle mi blog dal, že jsem si uvědomila, že o každé knize v mé knihovně bych nedokázala říct vše. Tím vše nemyslím, že bych začla komentovat každou kapitolu ale alespoň hlavní děj. A ten mi bohužel u některé z knih vypad. I to se stane.
Sice jsem napsala, že především kvůli sobě ale snažím se na svůj blog upoutat i Vaši pozornost. Tyhle články, které se nacházejí v rubrice Ostatní info píšu jen pro Vás. Taktéž i občasné ankety a knihy k prodeji jsou jen pro Vás. V rubrice Obsahy z knih si můžete pročíst pár obsahů a třeba narazíte na knihu vhodnou právě pro Vás.
Do budoucna uvažuji i rubrice Ukázky z knih a udělat nějakou soutěž. Tu soutěž musím ale ještě více promyslet.
No a tímto bych to asi ukončila. Nevím jestli jste se dočetli až k těmhle řádkům ale jestli ano, tak to mě těší. Zanechávám zde anketu a popřípadě vyjádřete svůj názor komentářem.


19.8.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete se na tento blog vracet?

Ano, celkem mě zaujal. 57.1% (4)
Ne, jsem tady náhodou. 42.9% (3)

Komentáře

1 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 19. srpna 2012 v 11:40 | Reagovat

S knížkou to máme stejné. Vždy, když čtu knihu, všechno si představuji. Ale některé knížky číst nemůžu, protože mě ničím nezaujmou...

2 flower girl dresses flower girl dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 3:39 | Reagovat

Q. How do you make a hotdog stand?
http://www.faydress.com/

3 christian louboutin boots christian louboutin boots | E-mail | Web | 26. března 2013 v 5:33 | Reagovat

Hello, just wanted you to know I have added your site to my Google bookmarks because of your great blog layout. But in earnest, I think your site has one of the simplest theme Ive came across. It really helps make reading your blog a lot easier.
http://www.shoesfloor.com/site/ghd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama