Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Oliver Twist

16. srpna 2012 v 17:25 |  Občas čtu
Autorem knihy je Charles Dickens.

Hlavní hrdinou knihy je chlapec Oliver, který vyrůstá v sirotčinci. Děti v sirotčinci dostávají velmi malé porce jídla. Oliver se ale odhodlá a dojde si ještě přidat. To ale vedlo k vyhazovu ze sirotčince. Ujal se ho muž, který vede pohřební ústav. Oliver se mu celkem zamlouvá, jenže jeho žena by ho nejraději neviděla a tak se Oliver rozhodl, že uteče. To se mu povedlo. Dostane se do Londýna, kde se ho ujme starý Žid, který u sebe doma nechává různé kluky. Podmínkou ale je, že ti kluci musí chodit krást a za to mají jídlo a střechu nad hlavou. V krádeži zaučí i Olivera. Když se Oliver vydá ještě se dvěma klukama do města krást tak je chycen. Chycen je ale za krádež, kterou nespáchal on nýbrž ti dva kluci co byli s ním. Oliver jde k soudu.

Jak vše dopadne se samozřejmě můžete dočíst v knize ale myslím si, že je lepší podívat se na film. Já v tomhle případě upřednostňuji film. Film jsem viděla celý ale knihu jsem popravdě ještě celou nedočetla. Pokud máte tuto knihu doma tak víte, o čem mluvím. (Já mám knihu od nakladatelství Academia. Má 450 stran a je psána drobnými písmeny.)


16.8.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Burberry  watches Burberry watches | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:26 | Reagovat

awesome song david guetta super star rocking music bookmarks this Thanks for post. Its really good for me becuase i m big fan of david guetta.
http://www.writewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama