Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Knihy a v nich sprostá slova?

30. září 2012 v 18:40 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Tak mě teda opět něco napadlo. Podle názvu článku asi tušíte co. Ano, sprostá slova, která se objevují v knihách. Jaký mám na to názor já?
Někdy tam to slovo prostě být musí a děj knihy doplní skvěle. To je věc jedna. Ovšem je i věc druhá. Setkala jsem se i s knihami pro mládež, kde se autor možná až přehnaně snaží psát ,,naší,, pubertální řečí. Potom v té knize jde vidět, že se v této řeči, dalo by se říct nevyzná.
Tímto názorem nechci autora nějak odsuzovat ale když to tak cítím a je to můj názor tak proč bych ho nemohla vyjádřit.
Už jsem tady psala obsah knihy Kecy mýho fotra od autora jménem Justin Halpern a tohle byla ta nejleší kniha s nejlépe použitými slovy, co jsem kdy četla. Kniha plná humorných hlášek, u kterých se stoprocentně zasmějete.
Také jsem psala o knize Když se pes směje od autora Juraje Šebesty. Asi že tato kniha patří zrovna mezi ty, kde autor mluví tou ,,naší,, řečí ale je to bráno z pohledu hlavního hrdiny Tomáše. A opět popisované historky, obsahující ony sprostá slova, mi přišli častokrát vtipné. Tím samozřejmě nechci říct, že vtipné je jedině to, co obsahuje sprosté slovo. Já osobně se teď momentálně snažím vyjadřovat bez těchto slov. No HaHa.. Teď se určitě všichni smějete, co je to za pitomý nápad. Tím, že chci tyto slova omezit neznamená, že se ze mě stane Einstein. No ale nevím jak to odůvodnit takže ten, kdo je natolik inteligentní(jako já) to snad pochopí.
Tak jako u ostatních článků a témat se můžete i tady vyjádřit. Vyjádřete svůj názor a co si o této věco myslíte. Děkuji, že chodíte na můj blog, moc vás asi není ale i přesto děkuji.


30.9.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama