Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Oběd v Paříži

21. září 2012 v 23:58 |  Občas čtu
Autorkou knihy je Elizabeth Bard. Je to americká novinářka žijící v Paříži. Píše o umění, cestování a digitální kultuře pro Nex York Times, International Herarld Tribune, Wired, Time Out a Hudffington Post.

Američanka Elizabeth se na jedné akademické konferenci seznámí s francouzem jménem Gwendal. O pár měsíců později si Elizabeth vymyslí záminku, aby mohla za Gwendalem do Paříže vyrazit.
Tak začne jejich postupné seznamování, obohacené o spoustu francouzských jídel. Postupem času se Elizabeth do Paříže přestěhuje, seznámí svou rodinu s Gwendalovou rodinou a žačne nový život.

V podstatě je kniha hlavně o jídle a o pocitech američanky, která začla žít v Paříži se svým přítelem. Kniha je rozdělena do kapitol v každé kapitole je zmíňka o jídle a na konci každé kapitoli je pár francouzských receptů.
Myslím si, že člověk, který už Paříž navštívil a trochu ví, jak to tam vypadá a jak se lidé chovají tak bude knihu vnímat jinak než člověk, který v Paříži nebyl a nezná to tak. Já jsem v Paříži byla a když byla nějaká zmíňka o nějakém určitém místě, tak jsem si to celkem živě představovala, protože jsem tam byla.
Vše co je v knize se opravdu stalo a doufejme, že Elizabeth žije v Paříži klidný a spokojený život. Třeba už i s dětmi.


21.9.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rolex replica rolex replica | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 17:35 | Reagovat

A. Because he wanted to see time fly!
http://www.thesewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama