Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Stařec a moře

4. září 2012 v 20:21 |  Občas čtu
Autorem knihy je Ernest Hemingway.

Stařec-Santiago je starší muž, který jezdí na moře rybařit. Často s ním jezdí i chlapec, který v Santiagovi vidí něco jako vzor a obdivuje ho. Otci od chlapce se ale nelíbí, že s ním jezdí na ryby. Jednoho dne se Santiago rozhodne, že vyrazí dál, než jen blízko ke břehům, tak daleko, aby na něj lidé z pobřeží ani nedohlédly.
Pluje uprostřed moře na malé loďce s nedostatkem jídla a vody a sleduje mořskou hladinu. Všimne si, že se v moři pohybuje hodně velká ryby. Pár dní strávil nad tím, aby tu rybu nějakým zbůsobem ulovil, zbůsobil si při tom i několik poranění na rukou ale domů se chystal s pořádným úlovkem, který si musel k loďce přivázat, protože do lodi by se ryba jen s těží vešla.
Asi vám přijde, že má štěstí, těžko říct, na cestě zpět se do jeho úlovku začli pouštět žraloci. Bojoval o svůj úlovek ale bohužel marně, domů dovezl pouze kostru z ryby. I tak to ale lidé obdivovali.

Asi jsem opět napsala, jak vše skončí ale prostě mi to tak přišlo. Možná že to někomu přijde jako obyčejný život o chlápkovi, který uloví velkou rybu a nakonec mu ji sní žraloci.... Jenže na tom příběhu je něco víc. Ten příběh je novela. Ta kniha něco znamená. Kdo si tu knihu alespoň jednou za život nepřečte tak jakoby nebyl. To není obyčejná kniha, skuste jít teď do knihkupectví a říct, že chcete knihu Stařec a moře, vysmějí se vám do obličeje. Myslíte, že v antikvariátu budete uspěšnější?? Nevím, nevím. Já jsem si knihu úspěšně vydražila na aukru.
Četla jsem ji zatím jen jednou a určitě ne naposled. V té knize je toho hodně, co neobjevíte pouze na první přečtení a pokaždé můžete knihu vnímat jinak.
Jen tak pro zajímavost, tohle je ten obsah knihy, který píšu už podruhé. Vím, že je to horší než první pokus ale co se dá dělat.


4.9.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chiffon beach dresses chiffon beach dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:51 | Reagovat

Q. What did the stamp say to the envelope for fun?
http://www.threedress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama