Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Hamlet

22. října 2012 v 16:17 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorem knihy je Wiliame Shakespeare.

Děj knihy se převážně odehrává na hradě v Dánsku, kde hlavním hrdinou je Hamlet. Hamletovi zemřel otec a ten se mu jednoho dne zjevil jako duch a řekl mu, kdo ho zabil. Byl to jeho bratr-Hamletův strýc Claudius, který si vzal Hamletovu matku a teď je králem.
Hamlet se mu chce pomstít a proto předstírá, že je šílený. Přijde mu vhod, když na hrad přijedou herci. Řekne jim, aby do své divadelní hry zapletly i děj toho, jak Claudius zabil Hamletova otce. Hamlet tak uviděl Claudiusovu reakci a vše se mu potvrdilo.
Claudius svého činu lituje a Hamlet se rozhodne, že vše poví své matce i to, že se mu zjevuje duch otce. Slyší ale, že někdo poslouchá za závěsem. Byl si skoro jist, že je to Claudius a tak do závěsu bodnul dýkou a dotyčného zabil. Jenže to byl Polonius, otec Ofelie, kterou Hamlet miluje.
Claudius pošle Hamleta do Anglie, se záminkou, že je nebezpečný a společně s dopisem, ve kterém je psáno, aby byl popraven. Hamlet ale dopis objeví a předělá jej tak, aby byli popraveni ti, co dopis přinesou, jeho bývalí spolužáci. Anglický král je opravdu nechal popravit.
Hamlet se vrací zpět do Dánská, zrovna když má Ofelie pohřeb, protože utonula. Oféliin bratr Laertes se chce za vraždu svého otce Polonia pomstít a spolční se s Claudiusem, který mu poradil, aby Hamleta vyzval na souboj. Laertes dostane meč namočený v jedu.
Vše dopadá tak, že Hamlet zabije Laerta ale sám je zraněn a umírá. Ale ještě předtím než zemře, stihne probodnout i Claudiuse. Hamletova matka vše viděla a vypila číši otráveného vína, které Claudius nastražil, ale pro Hamleta.

Knihu jsem četla do povinné četby. Nemusela jsem se k tomu ani nějak nutit, protože má pouze 150 stránek. Je to první knížka, kterou jsem četla jako divadelní hru. Ze začátku jsem si na to musela zvyknout ale poté to bzlo v pořádku a knížka mě zaujala.


22.10.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beach wedding gowns beach wedding gowns | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 1:52 | Reagovat

Q. How do you make a hotdog stand?
http://www.sentdresses.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama