Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Probudím se včera

14. října 2012 v 18:04 | Veronika H. |  Občas čtu
Literární verze filmové komedie jejímž autorem je Lumír Holčák.

Čtyřicetiletému Petrovi vztahy se ženami moc nevychází. Na jednom třídním srazu si ale uvědomí, že nejvíce celou dobu na střední škole miloval Elišku. Kdyby tak mohl vrátil čas.
Od jednoho spolužáka se dozví, že firma jménem Timeway je začínající ale zabývá se návratem do minulosti. Petr tam zajde a nechá se přenést zpět do roku 1989, kdy mu bylo 17 let, aby mohl vše napravit. Zůstat v minulosti však může pouze měsíc a za měsíc o půlnoci musí být zpátky v posteli, aby se jeho návrat podařil.
Celý měsíc se snaží usilovně Elišku získat. Podaří se mu to. Zamilují se do sebe. Nastane ale Petrův poslední den a rozhodne se, že i když nechce tak se s Eliškou rozejde.
Návrat zpět do současnosti se podařil a Petr se rozhodne, že Elišku vypátrá. Jel za ní do Krkonoš do veterinární ordinace, kde pracovala. Nebyla moc nadšená, že Petra vidí a tak zase odjel.
Petr se opět rozhodl, že se vrátí do minulosti ale pouze na jeden den, aby Elišce mohl vše vysvětlit. Řekl ji pravdu o jeho cestování v čase a usmířili se.
Již po druhém a posledním návratu do současnosti, byl Petrův život takový, jaký si ho vždy představoval. S Eliškou a dětmi.

Snad nevadí, že jsem napsala, jak příběh skončí, prostě mi to nedalo. Knihu sem přečetla do dvou dnů. Čte se velice dobře. Jako první jsem byla v kině na filmu a poté když jsem viděla i knihu tak jsem ji jednoduše musela mít. Film a knihu hodnotím na stejné úrovni. A s chutí bych se opět podívala jak na film tak i na knihu(tu bych si zamozřejmě přečetla).

Hlášky, které mě pobavily:

,,Tak to pojď probrat," vybídl jsem ji. ,,Co ti vadí? Kytky zalejvám, sex klape..."
,,No jasně," zahuhlala, ,,to je to první, co tě napadne."
,,Divný, že jo? Přitom já na kytky moc nejsem, " zkusil jsem zažertovat.

Když se Petr vrátil do současno podruhé a vše bylo podle jeho představ.

Žena se otočila. Byla to Eliška! Klidně odpověděla: ,,Ahoj."
Nevěřil jsem vlastním očím. Co tady dělá? Přišel jsem k ní a zblízka si ji prohlížel. Nevěřícně jsem se zeptal: ,,Eliška?"
Eliška na mě nechápavě pohlédla. Domnívala se, že jde o vtip,a tak ve stejném duchu zažertovala:
,,Petr?"

Hlášek je samozřejmě více ale nepatuju si je tak úplně přesně a v knize už je nemůžu najít. Tyhle dvě byly na začátku a na konci.


14.10.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flower girl dresses flower girl dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:05 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.threedress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama