Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Město naděje-příběh Miloše Holaně

26. listopadu 2012 v 17:46 | Veronika H. |  Občas čtu
Miloš Holaň je hokejista, který se narodil 22.dubna 1971 v Bílovci. Hrál na pozici obránce. V roce 1988 začal hrát za TJ Vítkovice. Kolem let 1993-1996 přešel do Ameriky, kde hrál za Philadelphii Flyers, Hershey Bears a Anaheim Mighty Duck. V letech 1996-1998 nehrál hokej vůbec. Od roku 1998 začal hrát opět ve Vítkovicích. Byly to už ale HC Vítkovice. V současné době je trenérem. Má manželku, která ho ve všem podporovala a dvě děti. Veroniku a Miloše.
V letech kdy nehrál se léčil. Onemocněl leukémií. V knize jsou popsány jeho hokejové začátky, poté období, kdy byl nemocný, jak se léčil a jak se s tím vším vypořádal.


Moc se o sporty nezajímám a nesleduju to. Tuto knihu jsem u nás doma objevila, kousem jsem si přečetla a celkem mě to chytlo.
Přišla jsem ale na opravdu zajímavou věc. Tento příběh má toho hodně společného s naší rodinou. Den i rok, kdy se Miloš narodil se narodil i můj taťka. Já jsem se narodila v roce 1997 a tak nějak přibližně se Miloš z leukémie začal dostávat. Já jsem později onemocněla také leukémii, ale moc si z toho nepamatuju. Miloš byl na tom hůře, já jsem byla ještě malá a moc sem to asi nevnímala.
17.listopadu 1990 měl svatbu se svou manželkou. Mí rodiče se vzali také v listopadu.
A nevím proč, ale v některých výrazech a pohledech mi miloš připomíná taťku....
Knihu bych si klidně přečetla ještě jednou, myslím, že bych přišla na více společných věcí. Něco na tom bude...

Asi se to nestane, ale byla bych ráda kdyby tento článek četl právě Miloš Holaň.


26.11.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama