Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

O myších a lidech

10. listopadu 2012 v 13:20 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorem knihy je John Stenbeck. Je to slavný americký romanopisec, nositel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1962. Studoval na Stanfordově univerzitě historii, anglickou literaturu a bilolgii, studium však několikrát přerušil a dobrodružně se protloukal životem. Školu nakonec definitivně opustil a stal se profesionálním spisovatelem.

Děj se odehrává ve 30.letech 20.století, kdy dva dělníci George a Lennie přicházejí pracovat na jednu farmu. Oba mají rozdílné povahy a Lennie se chová trochu jako dítě.
Chtějí si vydělat peníze, aby si mohli koupit dům a chovat králíky. Takhle do vždy vyprávěl George Lenniemu.
Na farmě se narodí štěňata a Lennie si s nimi chodí hrát. Jenomže štěňata jsou ještě hrozně malá a když si je Lennie jednou hladil a hrál si s nimi, tak jedno štěně zabil. Hladil jej moc surově.
Jednou takhle hladil i ženu od jednoho muže, který na farmě bydlel. Té ženě zlomil vaz. Měl strach a tak utíkal pryč. Utíkal k vodě, na místo, které mu určil George. Říkal mu, aby se tam šel schovat, kdyby něco provedl.
Když se všichni dozvěděli co se stalo, tak se vydali Lenniho hledat, věděli, že to byl on, protože všichni ostatní hráli šipky. Jen George věděl, kde je Lennie, tak na to místo šel.
Sednul si vedle Lennieho, opět mu začel vyprávět o jejich společném bydlení a králících, nakonec Lennieho zastřelil.

Tato kniha je i zfilmována. Bavila mě kniha i film. Děj je kratší, ale nejsou v něm žádné nudné nebo zbytečně popisující pasáže. Tuto knihu nebo film vám doporučuji.


10.11.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama