Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Romeo a Julie

6. listopadu 2012 v 16:28 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorem knihy je Williame Shakespeare.

Ve městě Verona žijí dva nepřátelské rody- Kapuletové a Montékové. Městem se začně šířit zpráva, že u Kapuletů má být maškarní bál, na kterém má být oznámeno zasnoubení Julie s Paridem. Romeo, i přes to, že je Montek se rozhodne bál navštívit se svými přáteli. Tybalt-Juliin bratranec je však odhalí. Kapulet ale nechce nějaký spor, aby se zprávy nešířili po celé Veroně a tak tam Romea s jeho přáteli nechá.
Romeo si všimne překrásné Julie, do které se na první pohled zamiloval. Ještě ten večer navštívil Kapuletovu zahradu a Julii zpíval milostné texty. Hned druhý den Romea s Julii tajně oddá Lorenzo.
Tybalt však Romea nenávidí a jednoho dne zabije Romeova přítele Merkucia. Následně Romeo zabije Tybalta a za to je vyhoštěn v Verony do Mantovy.
Má přijít den Juliiny svatby s Paridem. Julie si jej nechce vzít a tak jde poprosit Lorenza o pomoc. Ten jí dá nápoj, který když vypije, tak bude jevit následky smrti a bude vypadat jako mrtvá ale pouze na dva dny. Romeo se má tuto zprávu dozvědět, ale bohužel mu nemohla být doručena. Dozví se ale o Juliině pohřbu a jede do Verony do hrobky Kapuletů. Tam však potká Parida, a zabije jej. Poté dojde k Julii a vidí, že je mrtvá. A tak sám vypije jed, který si sehnal v Mantově a vypije jej. Když se Julie probudí a vidí Romea mrtvého, tak se sama probodne Romeovou dýkou.
Oba rody se dozví zprávu o smrti Romea a Julie a usmíří se. Na jejich počest nechali ve Veroně postavit sochy Romea a Julie.

Kniha mě bavila a vzhledem k tomu, že jsem ji četla hned po Hamletovi, tak jde výrazně vidět, že autorem je Shakespeare. Díla byla napsána podobným stylem a nakonec stejně všichni zemřeli.
Obdivuju chování Romea, především to, že pro lásku k Julii se sám zabil.


6.11.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama