Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Vánoce

11. listopadu 2012 v 8:22 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Vánoce, Vánoce, Vánoce. Už delší dobu pozoruji, že všude už jsou Vánoce. Je listopad a Vánoce začaly v obchodech snad už na konci září. To je ale moc jako. Tento svátek trvá jeden den ale lidé na to myslí a připravují se snad půl roku dopředu. Sotva skončí jedny Vánoce, tak už přemýšlí, co koupí svým blízkým příští rok.

Já jsem měla Vánoce vždycky hrozně ráda. Nejvíce jsem se těšila na večer, kdy jsme jako rodina zasedli ke štědrovečerní večeři a poté jsem si rozbalila všechny ty dárky.
Teď už to ale druhým rokem bude jinak. A tak naše Vánoce proběhnou u babičky a dědy, které mám moc ráda.
Kdyby ale záleželo na mě, tak žádné Vánoce mít nemusím. Asi je to tím, že jsem starší a už to tolik neřeším. Nakonec mi stejně přijde, že je to den jako každý jiný. Je na něj tolik příprav a nakonec jen sníte jídlo, rozervete papír a vytáhnete si z něj svůj dárek. Jak milé.
Dárky, každý to hrozně řeší a nakupuje celý rok, nejlépe začít už v létě. Já mám stále jednu tradici a to je, že dárky začínám nakupovat po první adventní neděli. Někteří to nechávají na poslední chvíli, ale zase proč ne.
K Vánocům už tak tradičně patří i cukroví. Já ho teda moc nemusím. Myslím si, že je lepší si upéct nějakou dobrou a pořádnou buchtu. Alespoň mě to více chutná. Ale na druhou stranu mě baví péct a zkoušet nové věci, takže možná, že nějaké cukroví udělám. On to někdo sní.
Vánoční stromeček. Po naší menší rekonstrukci, kdy jsme spojili kuchyň s obývákem, nezbylo místo ani na odpadkový koš, natož na ten kus jehličí.

Pokud jste se dočetli až sem, tak ste se nejspíš dozvěděli můj názor na Vánoce. Nejsou zas tak špatné, ale nemusela by se z nich dělat taková pohroma. Užívejte si toho, co právě je a na Vánoce se zaměřte nejdříve tak v prosinci.


11.11.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama