Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Multykulty pindy jedný český mindy

24. prosince 2012 v 15:35 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorkou této zvláštně pojmenované knihy je Iva Pekárková. Narodila se 15.2.1963 v Praze. Studovala mikrobiologii a virologii, v roce 1985 emigrovala přes Rakousko do Spojených Států, kde se živila jak se dalo, především jako sociální pracovnice, barmanka a taxikářka. V roce 1997 se vrátila do Prahy, kde se živila především publikační a překladovou činností. Od roku 2006 žije v Londýně, kde opět pracuje jako taxikářka.
Kniha nemá určítý příběh ani děj. Jsou to povídky, které se odehráli především v Lodnýně, kde Iva momentálně žije. Hodně věcí je popsáno už v prvním odstavci. Pracovala také jako překladatelka, kdy si ji najímali lidé českého nebo slovenského původu, kteří se přestěhovali do Londýna, ale neumějí se domluvit s úřady, doktory a podobně.
Povídky jsou i vtipné.

Myslím, že knihu byste si mohli přečíst. Já jsem ji dostala z toho důvodu, že v únoru jsem měla jet se školou do Londýna, ale nakonec se zájezd zrušil. Docela mě to namíchlo, ale musela jsem se s tím smířit.
Povídky mě bavily jsou to příběhy s rodinami, kde bydlela se svým přítelem z Afriky a nebo případy lidí, kterým tlumočila například u sociálek nebou u doktora.
Moc mě nebavily příběhy, kde se řešilo náboženství. Nemám k tomu moc blízko, ale nevadilo mi si je přečíst. Zase jsem o něco chytřejší.


24.12.2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama