Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Český Bestseller

27. ledna 2013 v 19:02 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Protože jsem pravidelným návštěvníkem internetového knihkupectví knihcentrum.cz, tak se také stalo, že jednoho dne před Vánoci jsem tam objevila soutěž. Měla jsme zrovna nějaké soutěžící období a tak jsem se zúčastnila. Bylo 100 výherců, kteří vyhráli 2 vstupenky na galavečer Český Bestseller a tuším, že 100 výherců, kteří obdrželi slevu na knihy. Mě lákala ta sleva, protože byla celkem vysoká a kniha by se mi hodila. Kniha se hodí vždy.
Otázka byla na tipnutí. Znění otázky je nějak přibližně takto: ,,Kolik kg knih se odešle v určitém období(bylo tam datum)" A tak jsem si tipla.
O několik dnů jsem obdržela email, že jsem vyhrála dvě vstupenky na galavečer Český Bestseller, který se odehraje v Praze v hotelu Duo. Musím uznat, že překvapena jsem byla hodně!
A tak jsme se s mamkou vydali dne 26.1.2013 z Kunína do Prahy. Jeli jsem vlakem RegioJet(který vám doporučuji) z Hranic na hl. nádraží v Praze.
Ubytovali jsme se v hotelu, který zas tolik nedoporučuji, ale na jedno přespání to stačilo. Zapoměla jsem dodat, že ubytování v hotelu bylo ve výhře.
Od 19:00 jsme se přesunuli na samotný galavečer, který moderoval Lukáš Hejlík!!!!
Ráda bych vám zde udělala malé shrnutí večera.
Soutěžilo v 11 kategoriích, ve kterých bylo vybráno 5 knih a vyhrála ta, která byla nejprodávanější za rok 2012. První kategorie byla Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé. V této kategorii zvítězili autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka s knihou Doba jedová 2, kterou bych si ráda přečetla. Autoři si cenu převzali osobně.
V kategorii Zdraví a životní styl zvítězila kniha Domácí krabičková dieta od Aleny Doležalové. Musím přiznat, že mým favoritem byl Petr Havlíček s Petrou Lamschovou a jejich kniha Jídlo jako životní styl 2... Co se dá dělat, češi jdou po všem, kde je napsáno dieta.
Roman Vaněk vyhrál s kategorii kuchařek s knihou Kouzlo kuchyně Čech a Moravy. Výhru jsem mu přála, převzal si ji osobně.
Kategorie biografie, tak zde vyhrála kniha Můj příběh nekončí od fotbalisty Pavla Horvátha. Cenu si také převzal osobně.
V kategorii komiksy zvítězil nikdy nestárnoucí Čtyřlístek. Kniha má název Hvězdné příběhy Čtyřlístku od aurorů K. Ladislava, H. a J. Lamkovi, L. Štiplové a J. Němečka.
I knihy fantasy získali svou kategorii ve které vyhrála kniha Inheritance od autora Christopher Paolini.
V katergorii audioknihy zvítězil Steve Jobs od autora Walter Isaacson, čte: Martin Stránský.
Nemohla chybět ani kategorie Překladová beletrie pro děti a mládež, ve které vyhrála kniha Deník malého poseroutky Ponorková nemoc od aurota Jeff Kinney.
V katetegorii překladová beletrie pro dospělé nemohla vyhrát žádná jiná kniha než Fifty Shades of Grey(Padesát odstínů šedi) od autorky E.L. James.
Desátou kategorii tvoří česká beletrie pro děti a mládež, ze které si odnesl cenu Ladislav Špaček za knihu Dědečku, vyprávěj. Také on si cenu přebral osobně.
Poslední nejdůležitější kategorii tvoří česká beletrie pro dospělé. Zde byly nominovány tyto knihy: Mráz přichází z Hradu-Michal Viewegh, Žítkovské bohyně-Kateřina Tučková, Přemyslovská epopej II.-Vlastimil Vondruška, Strašná nádhera-Halina Pawlowská a poslední kniha Snědla dětem sladkosti-Martina Formanová.
V této kategorii zvítězila Kateřina Tučková!!!!! Cenu si nebyla převzít osobně ale získává sošku Český Bestseller, jejímž autorem je akademický sochař Olbram Zoubek.
Musím dodat také své pocity. Jsem hrozně nadšená, protože jsem se nechala vyfotit s Lukášem Hejlíkem a Pavlem Horváthem. Jen je škoda, že jsem nestihla fotku s Romanem Vaňkem, ale viděla jsem ho velice z blízka.
Během večera hrála s poslechu i tanci skupina Šajtar a předved se i tanečníci Brigita a Zdeněk Chlopčíkovi.
Celé to byla jedna velká náhoda. Zaprvé to, že jsem vůbec vyhrála. Potom taky, že z hl. n. z Prahy jsem metrem dojeli kousek k hotelu a hned naproti metra, kde jsem vystoupili bydlí náš známý a ten hotel byl od něj snad jen 5min.
A nakonec to, že skupina Šajtar je kousek od nás a v té skupině hraje jeden učitel, který mě dříve učil na základce, takže jsem se s ním také nechal vyfotit.
Příští rok bych se ráda zúčastnila znova, ale tento galavečer není jen tak pro veřejnost, pouze pro výherce a nakladatele.


27.1.2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama