Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Nejsem jako vy

30. ledna 2013 v 21:44 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorkou této knihy je Jodi Picoultová. Tato spisovatelka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším současným americkým spisovatelkám. Dosud vydala devatenáct románů, jejichž se po celém světě prodalo před čtrnáct milionů. Žije v Hanoveru s manželem a třemi dětmi. V jejich knihách-i v této se často vyskytují kontroverzní témata, na které není možné nahlížet jen jedním způsobem.

Hlavní postavou knihy je Jacob. Jacobovi je osmnáct let, je to autista, který trpí Aspergrovým syndromem, je nadprůměrně inteligentní a zajímá se o forenzní vědy. Sleduje pravidelně pořad CrimeBusters(je to kriminální pořáda) a dělá si z něj poznámky. Často chodí na místa činu a snaží se pomáhat policii. Někdy si takové místo činu udělá i doma a jeho matka má poté případ vyřešit.
Žije s matkou Emmou a patnácitletým Theem.
Jacob má také problémy s komunikací a proto docházel na soukromé hodiny k lektorce Jess. Dobře si rozumějí, ale jednoho dne se Jess na Jacoba naštve. I přesto Jacob dojde na další schůzku k Jess, ta je ale mrtvá.

I když mám většinou raději knihy kratší, tak i přesto jsem tuto knihu chtěla. Mile mě překvapila. Napadají vás různé myšlenky při čtení, snažíte se vyvodit vlastní závěr, ale není to jen tak. Kniha je velice dobře zpracovaná a lidé s autismem a podobnými poruchami to mají těžké.


30.1.2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama