Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

2. ledna 2013 v 14:48 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorem této knihy je Random Riggs. Narodil se na staré farmě v Marylandu, poté se přestěhoval na Floridu. V současnosti žije v Los Angeles.Tato kniha je jeho první.

Pokud jste knihu nečetli tak si nečtěte obsah. Ztratilo by to to pravé kouzlo té knihy. Jen vám řeknu, že kniha je úžasná naprosto. Teď se jen zvedněte a knihu si běžtě pořídit a přečíst.

Když byl Jacob malý tak mu dědeček Abe vyprávěl podivné příběhy. Jacob jim věřil. Když bylo Jacobovi šestnáct let, Abe zemřel. Jacob ví, že ho zabili příšery, ale nikdo mu to nevěří a myslí si o něm, že je blázen. Taky proto mu rodiče našli psychiatra Golana.
Těsně před smrtí řekl dědeček Jacobovi pár podivných infromací, nad kterými Jacob hodně přemýšlel. Začal tím, že se společně s otcem ornitologem vydali na ostrov u břehů Walesu. Tam Jacob vypátral zchátralý dům, který patřil slečně Peregrinové. Prohledal ho a našel tam i pár fotografií. Některé mu už ukazoval i dědeček. Najednou se nad ním objevilo několik podivných dětí. Běžel za jednou dívkou, aby ji dohonil a zjistil, co je zač.
Běžel i přes mohylu, ale nevěděl, že je to časová smyčka. Jacob se dostal do dne 3. září 1940. Ta dívka, kterou honil si jej později chytila sama, byla to Emma. Zavedla Jacoba opět k domu slečny Peregrinové, ale teď byl dům nádherný, zachovalý a byly v něm děti, podivné děti. Ty děti vypadaly jako děti, ale některým bylo i osmdesát let, ale vzhledově nestárly a pořád žili den 3. září 1940.
A tak mohl Jacob chodit do minulosti a zpět do současnosti. Od slečny Peregrinové se dozvěděl mnoho zajímavých informací a taky to, že jeho dědeček byl podivný, ale z tohoto domu odešel a nechal tam Emmu, kterou miloval a i ona jeho. Proto se Emma zamilovala do Jacoba, protože byl jeho dědečkovi podobný.
Jacob byl taky podivný, měl schopnost poznat příšery a netvory. Proto věděl, kdo zabil dědečka.
Jacob byl se svým otcem ubytovaný v jednom hostinci, ve kterém se objevil muž, který nosil stále sluneční brýle. Později přišel Jacob na to, že je to netvor. Byl to doktor Golan.
Golan unesl slečnu Peregrinovou v kleci, protože se uměla proměnit v ptáka. Unesl ji k majáku u moře. Jacob s Emmou ji zachránily a Jacob se rozhodl, že zůstane s podivnými dětmi.

Ještě nikdy se mi nestalo, abych knihu přečetla za jeden den. Teď to už říct můžu. Kniha je hrozně čtivá a nejde přestat. Děj je vynikající a na to, že je to první kniha autora... opravdu na to nemám co říct.
Knihu doporučuji stoprocentně. Má nejoblíbenější kniha.
Těžko se mi psal obsah, je toho tolik, že jsem nevěděla jak to zkrátit. Tu knihu musíte číst.


2.1.2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama