Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Červen 2013

Nákup století

5. června 2013 v 18:17 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Určitě všichni znáte ten pocit, když dočtete knížku a nemáte co číst. Nééééé
Tak tento pocit jsem zažila ne jednou. Naposledy však včera, kdy jsem dočetla Lakomce do povinné četby a o víkendu knihu Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla (obsah knihy si můžete přečíst ve stejnojmenné rubrice).
A taky určitě všichni znáten ten pocit, když si objednáte knihu přes internet a čekáte a čekáte a nemůžete se dočkat. A přesně i tento pocit já zažívám. Mimochodem mám objednanou knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Mamka si objednala knihu Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové, mimochodem kniha získala ocenění Český bestseller za rok 2012.
Knihy jsme objednaly v pondělí a dneska mi přišel e-mail z knihcentra na slevy až 91% !!!!!
Neříkejte, že byste nejednali tak jako já a neuskutečnili další nákup. Takže 6 knížek v košíku a hurá objednat. A zajímá Vás, jak jsem nakoupila ? Takže to máme:
1. Žil jsem mezi malomocnými
2. V zemi mužů
3. Titanic
4. Postel
5. Normální
6. 100 nejkrásnějších receptů časopisu FOOD
Mám ze svého nákupu obrovskou radost. A pokud by vás zajímala cena tak za všechny tyto klenoty pouhých 314,-
Co víc si přát.


5.6.2013

Dědictví aneb jak Helena ke štěstí přišla

4. června 2013 v 15:56 | Veronika H. |  Občas čtu
Autorem knihy je C.D.Payne, kterého můžete znát především s literárních děl Mládí v hajzlu. Payne je americký spisovatel a představitel absurdního humoru. Humor můžete čekat i od této knihy.

Hlávní postavou knihy je Helena, matka tří dětí, která má na krku i dvacetisedmi leté manželství, které už není to, co bývalo na začátku.
Život se jí změní ve chvíli, kdy zdědí po tetě Maddy dům v Euclidu, který má za úkol vyklidit a nachystat k prodeji. Není vše ale tak jednoduché, protože v době najde významná literární díla a doposud nevydané rukopisy od spisovatelky Glorie Anne Lenoreové. Knihy, které píše Helenu doslova pohltily a chtěla se o autorce dovědět více. S hledáním samotné autorky jí je nápomocen profesor Leigh Mulcahy.

Po delší době jsem hledala knihu, u které si budu moc oddechnout, popřípadě se zasmát. Kniha splnila mé očekávání. Příběh je velice chytlavý a čtivý. Občas jsem se pozastavovala nad tím, že bych si také ráda přečetla některou knihu od Glorie Anne Lenoreové a tak mi to nedalo a pokusila jsem se ji vyhledat na internetu. Věděla jsem, že postava je smyšlená, ale nedalo mi to a mé tušení se potvrdilo.
Každopádně knihu můžu jedině doporučit.


4.6.2013