Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Říjen 2013

Prokrastinace

14. října 2013 v 19:30 | Veronika H. |  Téma týdne
Tak jsem se po dlouhé době rozhodla, že napíšu téma týdne, ať už je to cokoliv a tohle téma mi vážně sedlo!
Prokrastinace neboli chorobné odkládání povinností a úkolů.
Každý prokrastinuje. KAŽDÝ !!! .. ale dá se s tím něco dělat.
Já zde nechci vypisovat, jak se dá prokrastinaci předejít, protože bych pouze používala slova autora knihy Konec prokrastinace od Petra Ludwiga. O tuto knihu jsem měla šanci bojovat v soutěži, kterou vyhlásila facebooková stránka knihcentra. Měla jsem takové štěstí, že knihu jsem vyhrála a za pár dnů už ležela otevřená v mých rukou a já jsem doslova hltala informace o prokrastinaci. Kniha se velice dobře čte, protože je doplněna nákresy, abychom situace lépe pochopili a je poměrně malá.
Knihu doporučuji každému.
Já nejvíce prokrastinuji jídlem, počítačem a nebo jen obyčejným koukáním do zdi.
A jak nejčastěji prokrastinujete vy? Napište mi to do komentáře.


14.10.2013

Jsem pro praxi

12. října 2013 v 20:53 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Pokud se rozhodnu jít na školu s určitým zaměřením tak dávám přednost jednoznačně praxi. Když jsem například na oboru kuchař, číšník, tak mě nezajímá historie vařečky nebo složité matematické rovnice, ale budu chtít umět uvařit a naservírovat kvalitní a chutné jídlo, nad kterým se budou všem sbíhat sliny. Popřípadě chci umět jídlo profesionálně a s ladnými kroky donést na místo určení.
Určitě je dobré znát něco málo z teorie, ale všeho moc škodí a pouze teoretickými věcmi si na živobytí nevyděláme. Právě proto bychom my-studenti středních škol měli být vedeni hlavně ke konkrétní praxi, abychom si práci vyzkoušeli a nasbírali co nejvíce zkušeností, které pro nás budou užitečné v zaměstnání, které bude živit nás, případně i naši rodinu.
Myslím si, že s mým názorem nebude souhlasit spousta učitelů, protože právě je živí učit nás-studenty teorii, kterou podle kantorů využijeme, dokonce i v běžném životě.

Občas přemýšlím nad tím, jaké to bude, až budu dospělá, budu mít práci, rodinu, svůj osobní život a budu si v něm počítat účinnost spotřebiče nebo magnetickou indukci. Možná, že takové látkové množství by taky nebylo k zahození.


12.10.2012