Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Jsem pro praxi

12. října 2013 v 20:53 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Pokud se rozhodnu jít na školu s určitým zaměřením tak dávám přednost jednoznačně praxi. Když jsem například na oboru kuchař, číšník, tak mě nezajímá historie vařečky nebo složité matematické rovnice, ale budu chtít umět uvařit a naservírovat kvalitní a chutné jídlo, nad kterým se budou všem sbíhat sliny. Popřípadě chci umět jídlo profesionálně a s ladnými kroky donést na místo určení.
Určitě je dobré znát něco málo z teorie, ale všeho moc škodí a pouze teoretickými věcmi si na živobytí nevyděláme. Právě proto bychom my-studenti středních škol měli být vedeni hlavně ke konkrétní praxi, abychom si práci vyzkoušeli a nasbírali co nejvíce zkušeností, které pro nás budou užitečné v zaměstnání, které bude živit nás, případně i naši rodinu.
Myslím si, že s mým názorem nebude souhlasit spousta učitelů, protože právě je živí učit nás-studenty teorii, kterou podle kantorů využijeme, dokonce i v běžném životě.

Občas přemýšlím nad tím, jaké to bude, až budu dospělá, budu mít práci, rodinu, svůj osobní život a budu si v něm počítat účinnost spotřebiče nebo magnetickou indukci. Možná, že takové látkové množství by taky nebylo k zahození.


12.10.2012
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikča nikča | 25. února 2014 v 13:43 | Reagovat

souhlasím s podporou praxe. já třeba pořád čekám na situaci, kdy mi budou užitečné logaritmy a řešení nerovnic 8-)

2 Veronika H. Veronika H. | 25. února 2014 v 16:04 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že v tom nejsem sama ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama