Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Květen 2014

Zobejte zdravě, zobejte Mixit

31. května 2014 v 15:08 | Veronika H. |  Pusťte mě do kuchyně
Už to není jen nějaký pátek, už je to pár let, co jsem objevila stránku Mixit.cz
Narazila na ní vlastně moje maminka v časopisu Květy. Já už jsem pak nezahálela a objednala si svůj první tubus plný křupavéhu musli.
Nejdříve uvedu vše na pravou míru. S nápadem namíchat si vlastní musli přišli dva mladí muži Tomáš a Martin. Jedná se o internetový obchod, kde si v pohodlí domova namixujete své vlastní musli, kaši a nebo suché plody. Tohle ale zdaleka není vše. Pokud jste líní a nechce se vám nic mixovat, můžete vybrat z již namixovaného musli, kaší či plodů. Ještě pořád nejsme u konce, protože k tomuhle všemu si můžete zakoupit i čokoládu, sušenky, mixitky a nebo dárkový box s miskou i lžičkou.
Nakonec si vše necháte poslat až domů a nebo na jedno z odběrných míst, které jsou po celé ČR.
Nenechte se odradit cenou, uvědomte si, že platíte za opravdou kvalitu, kterou v běžném obchodě neseženete. Nemusíte jíst Mixit každý den, ale udět si jednou za čas radost je také třeba!


31. 5. 2014

Černá ovce

30. května 2014 v 14:54 | Veronika H. |  Téma týdne
Není lehké, být černou ovcí. I když na začátak by bylo vhodné uvést, koho pod černou ovcí vidím Já. Vidím člověka, který něčím vyniká pro okolí. Může to být pozitivně, ale ve většině případech negativně, a proto se tak často stýkáváme se šikanou.
Je člověk, který se chce nějakým způsobem lišit od ostatních. Nechce splynout v davu. Tím se z něj stává černá ovce. Já na tom nevidím nic špatného, má svůj styl, své zvyky a své názory. Nemyslím si, že právě tímhle je člověk špatný. Ovšem okolí to někdy vnímá jinak.
Tohle byla ukázka takové menší černé ovečky. Jenže někdy je člověk opravdovou černou ovcí a nemusí o tom ani vědět a nebo ani nechce být, bohužel se s tím špatně bojuje. Ano, mluvím o již zmíněné šikaně.
Je hloupost někoho šikanovat za to jak vypadá, jestli je vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený, bohatý nebo chudý, .. Tohle jsou důvody, za které člověk většinou nemůže. Je velká škoda, že spousta lidí si to vůbec neuvědomuje a pouze druhým škodí, než aby se snažili pomoct a zamysleli se nejdříve sami nad sebou.


30. 5. 2014

Když neodolám

29. května 2014 v 14:28 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Už je to druhý týden (a bohužel poslední), co si to místo do školy vykračuju na recepci v jednom tří hvězdičkovém hotelu. Jedná se o odbornou praxi. Těžko říci bohužel a nebo naštěstí mi špatně jezdí autobusy, tudíž mám každé ráno téměř půl hodiny čas. Napadá mě, zajít si do knihkupectví. Pro můj bankovní účet špatná zpráva, ovšem dnes mi tleská. Hned po otvíračce vedly mé kroky do knihcentra a rovnou jsem si to zamířila k regálu ,,Knihy za babku".
Chvíle rozhlížení a pak to mé oko modravé uvidělo. Kniha s názvem ,,Ztracené dítě" od Julie Myersonové za pouhých 38,- !!! No není to neuvěřitelné?!
Zanedlouho jsem byla u pokladny a pánovi dala rovnou 40,-, aby také nepřišel zkrátka.

Shodou okolností tomu není ani týden, kdy jsem úplnou náhodou měla ještě chvíli čas a navštívila mé druhé oblíbené knihkupectví. Mé kroky opět vedly k již zlevněným knihám a pořídila jsem si rovnou dvě. První od Stanislava Rudolfa ,,Operace mé dcery" a druhá nese název ,,Brigita" od Hany Rebeky Šiander. Věřte nebo ne, platila jsem pouhých 198,-. Podotýkám, že bez slevy by mě tyto knihy vyšly na téměř 600,- a to si jakožto chudý student nemohu dovolit.


29. 5. 2014