Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Ideál krásy

30. října 2014 v 20:54 | Veronika H. |  Možná až moc přemýšlím
Existuje vlastně vůbec nějaký ideál krásy? Nikdy jsem nad ničím takovým nepřemýšlela. Je jasné, že každý si pod tímto pojmem představí něco jiného, ale co si pod ním představím já?
Myslím si, že ideál krásy nemusí představovat jen vzhled člověk. Pro mě jsou krásné i jeho vlastnosti, povaha a chování. Proč by ideál krásy nemohlo představovat třeba zvíře, věc nebo nějaké místo? Když nad tím tak přemýšlím, tak pro mě by ideálem krásy mohla být moje rodina. Na světě přece není nic lepšího a především krásnějšího, než když máte kolem sebe rodinu, která vás miluje a podporuje.
Řekla bych, že v dnešní době si mnoho lidí představí pod ideálem krásy většinou osobu opačného pohlaví, se kterou by chtěli strávit zbytek života. Ta představa nezní vůbec špatně, ale podle mě je krása mnohem více než jen to, jak člověk vypadá a jak je oblečený.
Kdo vlastně takový ideál krásy určuje? Jakmile něco uvidíme v televizi nebo časopise, tak se toho držíme a jdeme s davem. Všichni bychom chtěli být dokonalí, protože jakmile na sobě zpozorujeme nějaký nedostatek, tak se cítíme nejistí, méněcenní a mnozí možná i trpí depresemi.

Uvědomuji si, že nějaký ideál krásy pro mě není vlastně vůbec důležitý. Mnohem důležitější je, všímat si na sobě a na ostatních těch předností a toho, čím jsou pro nás výjimeční. Přemýšlet nad ideálem krásy je pro mě stejně zbytečné, jako přemýšlet nad touto otázkou: Když budete mít nejmodernější auto světa, které dokáže jet rychlostí světla, a zapnete si dálková světla, budou svítit?


30.10.2014
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nefi Nefi | Web | 27. března 2015 v 19:40 | Reagovat

Moc povedený článek. Já osobně vidím ideál krásy v radosti. Radovat se z života, z rodiny, z blízkých, ze slunce, ale i z deště, bouřky nebo třeba pětky ve škole. Ten, kdo na všem najde něco pozitivního, má skutečný ideál krásy - smích. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama