Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Matematika

15. června 2015 v 17:45 | Veronika H. |  Fejetony
Nemám ráda pondělky. Ve škole usínám a ani nedokážu udržet pozornost. A aby toho nebylo málo, tak nesmí chybět hodina matematiky. Ještě že je už červen a já se vidím někde u moře, ke kterému stejně nepojedu.
Uzavření známek se blíží, učitel zkouší jak o duši, ale já jsem klidná, protože počítám s krásnou trojkou na vysvědčení, jelikož od doby, co jsem na střední, se trojka stala mou jedničkou.
Na tabuli se objevila záhadná slovní úloha se zahradní hadicí a od učitelské katedry se ozvalo: " Verčo, pojď!" V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, se strachem a obavami o svou troječku jsem se vydala na nebezpečnou cestu k tabuli. V hlavě mi už šrotovalo, že se určitě jedná o válec, ale v mé hlavě nebylo o vzorci na objem válce ani památky. Ještě štěstí, že jsem mohla nenápadně nakouknout do matematických tabulek.
Pomalu ale jistě jsem začala náčrtkem a s prstem v nose jsem došla až k výsledku, který byl, ač jsem to sama nečekala, správný!

S úsměvem na rtech jsem přijala gratulace za skvělý výkon a při odchodu jsem zaslechla: "Tak na vysvědčení teda dvojka." Jakože, cože? Zastavila jsem se, vykulila oči, otevřela ústa a s radostí poděkovala.


15.6.2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama