Líbí se Vám zde? Tak zase přijďte!

Leden 2016

Maturita

18. ledna 2016 v 18:54 | Veronika H. |  Fejetony

Jako student čtvrtého ročníku střední školy nemám v posledních měsících myšlenky na nic jiného, než na maturitu. Mluví o ní totiž všichni. Učitelé, spolužáci, rodina a kamarádi, jako již úspěšní absolventi střední školy.
Často slýchávám, že je to fraška a jednodušší než písemka z účetnictví. Taky je mi vsugerováváno do hlavy, že jsem chytrá a u maturity nebudu mít problém. Občas se nad svou již zmíněnou chytrostí pozastavuji, když vhazuji kelímek od jogurtu do dřezu a lžičku do koše, nebo si zabouchnu klíče v bytě.
Někdy (pořád) jsou mé dny plné stresu, deprese, smutku, hysterického pláče, proklínání školy, sebe a všech okolo. Nic se mi nedaří, nic nezvládám, nestíhám a tuším, že neodmaturuji. Naštěstí se uklidňuji tím, že to dali i méně chytří lidi, než jsem já a možná jsem přece jen trochu chytrá, i když jsem tvrdila, že hlavním městem Ruska je Petrohrad.
Na jiné myšlenky dokážu přijít díky knihám. Nemám na mysli knihy z povinné četby, které by mé deprese ještě prohloubily, protože například takový Karel Hynek Mácha by se musel v hrobě obracet, kdyby věděl, jak špatně chápu jeho verše. Řekněme si narovinu, že spousta lidí řeší své problémy alkoholem. K tomu jsem se já nedopracovala. Alespoň do teď ne. Zatím je leden.

I když působím jako největší pesimista a flegmatik, kterému je všechno jedno, tak se na všem negativním snažím najít nějaká pozitiva. Uznávám, že v dnešní době bych bez maturity mohla leda tak zametat chodníky nebo trhat plevel, ale s mým talentem bych místo plevelu zneškodnila chráněnou rostlinu.


18.1.2016